Vážení rodiče,

vzhledem ke zlepšení situace s Covid, otevíráme od příštího týdne opět pro děti keramiku.

H.P.

Vážení rodiče, ve třídě medvídků se objevily vši, prosím o kontrolu hlaviček Vašich dětí undecided

Děkuji H.P.

Vážení rodiče,

jako každý rok bychom chtěli  i v letošním roce umístit vánoční stromeček před vchod školky. Stromeček by ozdobily děti ze tříd a rodiče. Doma můžete společně  s dětmi vyrobit ozdobičku, kterou byste následně na stromek zavěsili.

Pokud by měl možnost někdo stromeček školce věnovat, či zajistit,  budeme rádi. Rádi se o něj postaráme wink. Pokud bychom měli dva, umístili bychom jeden i do zahrady.

V případě zájmu, kontaktujte své paní učitelky.kiss

 

Vážení rodiče, v nejbližším čase budou paní učitelky z medvědů, žabiček a kočiček, Vás informovat o nezaplacení příspěvku na Spolek rodičů.

Zbývá nám už jen 7 rodičů.

Prosím o úhradu na konto Spolku:  Číslo účtu Spolek rodičů 2300667068/2010

Částka na rok 1000,- Kč za dítě, platbu můžete rozdělit do dvou splátek na pololetí.

Kontrolu provedla pokladní paní Dufková.

Děkuji za dorovnání, H.Petříčková, ředitelka

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci i nadále nebude kroužek keramiky. Pokud se situace zlepší a dostali bychom se do trochu normálního režimu, otevřeme keramiku pro děti od ledna.

Platbu převedeme na druhé pololetí.

Pokud by chtěl někdo z rodičů  peníze za keramiku vrátit  – dítě odhlásit, není problém, jen prosím napište svoji žádost na mail.

Pokud by se situace s kroužkem vyvíjela i nadále špatně, vrátíme Vám Vaši platbu zpět na účet.

Děkuji H.P.

 

Mám tu opět prosbu od Sportující mládež.

V loňském roce měla možnost vždy jedna třída za týden sportovat s trenéry bud venku, nebo v herně. Protože jsou financováni z dotací, potřebují vyplněnou přihlášku, jinak by cvičení u nás nemohli provádět.

Je potřeba, aby vyplnili všichni rodiče, děti chodí sportovat po třídách. Bylo by škoda přijít o takovou aktivitu pro děti, zvlášť pokud  je to pro děti zdarma, stojí Vás to jen vyplnění a podepsání přihlášky.

Již jednou Vám paní učitelky tuto informaci sdělily mailem na třídách, přesto se organizaci vrátilo pouze 15 přihlášek ze 101. To je opravdu málo.

Proto Vás prosím, udělejte si chvilku, vyplňte a odešlete, sport je pro děti důležitý.

Děkuji H. Petříčková

V příloze dokumenty

spojení

Vladimír Solař Sportující Mládež:  Vláďa Solař :  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

SouborPopisVelikost souboruPoslední úprava
Stáhnout přihláška do sportovek MŠ.pdf 909 kB04.11.2020 08:53
Stáhnout dopis rodičům Sportující mládež.pdf 222 kB04.11.2020 08:55

Vážení rodiče,

jsme rádi, pokud i okolí MŠ je pěkné. Někteří z Vás vědí, že jsme chtěli získat pozemek – cíp na kraji zahrady (zatáčka), kde roste lípa. Bohužel, je to tak složité, že se rozšíření pozemku nepodařilo.

Před časem jsem o tomto místě mluvila s paní učitelkou Helenkou z Motýlků, které se současný stav nelíbí a společně jsme přemýšlely co by se mohlo udělat, ke zkvalitnění tohoto veřejného prostoru.

 

Dnes jsem narazila na zprávu, že je opět otevřen Nápad pro Šestku, kde se právě veřejné místa upravují dle záměrů občanů.

Více na : https://www.napadprosestku.cz/napad-pro-sestku-iv/

 

A proč to všechno vlastně píšu – pokud by Vás rodiče napadlo, jak takový sice malý veřejný prostor zlepšit, budeme rádi. Znamenalo by to zpracovat námět, podat ho a pak jen čekat zda bude vybrán.

Nenajde se někdo z Vás, kdo má možnost navrhnout prostor, asi udělat vizualizaci a přihlásit projekt ?

Třeba má někdo dobrou vizi, jak i takový malý kousek, může být přívětivý pro veřejnost. Ale termín  podání se blíží.

Děkuji a přeji hezký zbytek víkendu, H.Petříčková

 

Vážení rodiče, upozorňuji na dodržení karantény i v případě negativního testu !

Pokud bude osoba v karanténě bez klinických obtíží a výsledek z odběru bude negativní,  karanténa končí (po uplynutí min. 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou).

Prosím o dodržení data návratu, termíny jsou v minulých zprávách. Dítě může do školky následující den, kdy karanténa skončila. Pokud si nejste jisti datem, kontaktujte školku, rádi Vám poslední den řekneme.

Děkuji Vám Helena Petříčková

 

 

 

Vážení rodiče,

Máme souběh dvou karantén – první ve třídě Kočiček, kde je pozitivní asistentka a druhá karanténa pozitivní dítě ve třídě Kočiček.

1.karanténa se týká - pozitivní pedagog– jistě Vám už volala hygiena a termíny k nástupu podle posledního setkání s Covidem těchto dětí je do 31. 10., 1. 11.(nástup 2.11) a 2. 11. (nástup3.11.) 2020, dle dne posledního kontaktu s pozitivní osobou.

2. karanténa se týká - pozitivní dítě ve třídě kočiček -včetně herna předškoláci – kontakty předány na hygienu, která vás bude kontaktovat, karanténa do 1.11. včetně – nástup pondělí 2.11.2020

 

Některých dětí se týkají obě karantény, prosím o dodržení termínu návratu s pozdějším nástupem z 1. karantény.

Připomínám, že je potřeba při nástupu prokázat negativní test na své třídě.

 

Pokud se objeví Covid v rodině, prosím dejte mi vědět, informace jsou velmi důležité pro chod školky.

 

Prosím počítejte s tím, že třídy v týdnu od 2.11. budou spojeny – 3 pedagogové v karanténě.

Ale situace se mění velmi rychle, co platí nyní, nemusí platit v pondělí.

Děkuji za pochopení

Helena Petříčková, ředitelka

 

 

Vážená paní ředitelko,

 Dne 22. 10. 2020 byl/byla v kontaktu žák/žákyně/pedagog/personál Vaší školy s osobou, která je Covid pozitivní. Epidemiologickým šetřením byly u Vámi zaslaných kontaktů shledány důvody pro karanténní opatření do 1. 11. 2020.

  

Karanténní opatření stanovené mimořádným opatřením MZ ČR aktuálně zahrnují: domácí karanténu minimálně po dobu 10 dnů a vyšetření  výtěr z krku a z nosu (RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2) v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději však do 10. dne.

Pokud bude osoba v karanténě bez klinických obtíží a výsledek z odběru bude negativní,  karanténa končí (po uplynutí min. 10 dnů od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou).

 Na základě mimořádného opatření ministra zdravotnictví č.j. MZDR 40555/2020-1/MIN/KAN ze 24. září 2020, čl. II, bod 2 a 4 se s účinností od 25.9. 2020 do odvolání,

 

nařizuje provést všem osobám, včetně dětí bez ohledu na věk, kterým byla nařízena karanténní opatření, v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, nejpozději do 10. dne, RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2. Provedení testu je tímto opatřením nařízeno všem osobám v karanténě bez rozdílu.

Bod 4, uvádí případ, kdy z kapacitních nebo technických důvodů se nepodaří tento test provést do 10. dne od kontaktu, pak je možné karanténní opatření ukončit u asymptomatických osob bez provedení testu za 14 dnů od kontaktu.

Mimořádné opatření jasně uvádí, že se jedná pouze o případy osob bez příznaků, kdy se test nepodaří provést, čímž je myšlena situace výjimečná, kdy v provedení testu brání překážka např. v podobě nedostatečné kapacity laboratoří nebo obtíží s vystavením elektronické žádanky na vyšetření.

Mimořádné opatření nepřipouští možnost volby a individuálního rozhodování u koho test provést a u koho nikoli.

 

Důsledné provádění testování osob v karanténě, umožní odhalit další případné infikované osoby, izolovat je a vyhledat jejich další kontakty.

Testování je tak důležitým nástrojem k zabránění šíření epidemie onemocnění covid-19.

 

Seznam odběrových míst:

 

https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/

 

Při karanténě je nutné zůstat v domácí izolaci, nechodí se na nákupy ani jinam.

Rady a doporučení pro domácí karanténu/izolaci viz:

http://www.hygpraha.cz/dokumenty/rady-a-doporuceni-pro-domaci-karantenu-izolaci-5215_5215_519_1.html

 

Pokud by se objevily klinické příznaky (suchý kašel, teplota, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu…), je nutno telefonicky kontaktovat ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním svůj zdravotní stav. Pokud by se objevily závažné klinické příznaky (vysoké horečky, dušnost apod.), je nutné kontaktovat v případě nedostupnosti lékaře např. pohotovostní službu nebo linku 155 a předat  informací o probíhající karanténě.  

 

Žádanku na vyšetření osobám v karanténě vystaví obvodní lékař  elektronicky, na odběrovém místě postačí mít u sebe kartu pojištěnce.

 

Karanténa se týká pouze osoby, která byla v úzkém kontaktu s pozitivní osobou, netýká se rodinných příslušníků. Ty považujeme za kontakty kontaktů a pouze v případě pozitivního nálezu u aktuálního kontaktu by byla činěna další opatření u nich.

 

Z důvodu včasného zabránění dalšího šíření infekce COVID-19 ve společnosti Vás žádám o předání tohoto sdělení osobám, které jste uvedl/a jako rizikový kontakt.

 

Aktuální informace pro školy a školská zařízení naleznete také na našem webu:

 

http://www.hygpraha.cz/obsah/covid-19-informace-pro-skoly-a-skolska-zarizeni_519_1.html

 

Z důvodu včasného zabránění dalšího šíření infekce COVID-19 ve společnosti Vás žádám o předání tohoto sdělení zákonným zástupcům žáků, které jste uvedl/a jako rizikový kontakt.

 

Děkuji za spolupráci,

  

MUDr. et Mgr. KAMELIYA BOZHKOVA

ODBORNÝ RADA

ODBORU HYGIENY DĚTÍ A MLADISTVÝCH

 

Měšícká 646/5, 190 21 Praha 9

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ID datové schránky: zpqai2i

www.hygpraha.cz

 

Podkategorie