Vážení rodiče,

Městská část Praha 6 zajistila financování stabilního financování pravidelného PCR testování pro děti, které v současné době navštěvují mateřskou školu.

Jak bude testování probíhat?

  • PCR testování bude probíhat 1x týdně – vždy ve čtvrtek po příchodu do školky za účasti rodičů. Před testem dítě nesmí 30 minut jíst, pít a žvýkat žvýkačku (většinou čas odpovídá délce cesty z domova do školky).
  • Bude využita metoda poolování, v laboratoři tedy bude vytvořen tzv. směsný vzorek. Pokud v něm nebude detekován virus, bude test ukončen a všichni označeni jako negativní. Pokud bude virus zachycen, dokončí se laboratorní rozbor všech vzorků dětí a určí se konkrétní pozitivní vzorek.
  • Návod na test naleznete v závěru dopisu, videoukázku odběru posíláme jako přílohu emailu.
  • V případě PCR testování již nemusíte podstupovat antigenní testování odběrem z nosní dutiny.
  • Výsledek testu vám přijde formou SMS v průběhu pátku.
  • Výsledek případného pozitivního testu laboratoř rovnou zanese do zdravotního systému a bude vás kontaktovat hygienická stanice.
  • Budou použity testy RESALIVA ze slin laboratoře SPADIA LAB.

Rodiče, kteří se do PCR testování nezapojí, mohou pochopitelně i nadále zůstat u antigenního testování, které bude probíhat v pondělí a ve čtvrtek ráno při příchodu do školky. V případě nepřítomnosti dítěte při čtvrtečním testování, platí současný režim antigenního testování.

Budete-li mít doplňující dotazy, rádi vám na ně odpovíme e-mailem či telefonicky.

Děkuji a přeji Vám mnoho sil a pevné zdraví.

S pozdravem

Ředitelka MŠ, Bc. Helena Petříčková

 

Organizace bude stejná, jako u antigenní testů, rodiče budou asistovat u testu PCR, výsledek přijde rodičům na telefon v průběhu pátku.

Na Facebook školky dám video, jak  správně postupovat. Na web video dát nemohu .

 

SouborPopisVelikost souboruPoslední úprava
Stáhnout plakát návod.pdf 269 kB27.04.2021 07:02