Vážení rodiče,

jak víte, z vyjádření MŠMT v současné době nemají mateřské školy žádné provozní omezení, pracují v normálním režimu.

ZŠ jsou zavřené do 2.11.2020, avšak na každé školce, tak jako u nás, pracují zaměstnanci, kteří spadají do rizikové skupiny. Přestože nám zřizovatel zajistil ochranné pomůcky, existuje zde stále veliké riziko nákazy.

Již v minulých dnech, šla část tříd do karantény, naštěstí vše dobře dopadlo a nedošlo k rozšíření nemoci.

Nevím, zda si MŠMT a hygiena myslí, že jsme imunní. Nejsme, proto se snažíme dodržovat pravidla ve školce, jak nejlépe umíme, abychom ochránili sebe a školka mohla být otevřená.

Mám zde také pedagogický personál, který má děti v ZŠ, nyní i oni řeší situaci, jak se zachovat, jak se postarat o své děti. Nebudu jim mít za zlé, pokud zůstanou doma a budou čerpat OČR.

V současné době máme jednu kolegyni pozitivní na Covid. Zatím jsme se nemuseli vyrovnávat se situací, kdy většina personálu nebude moci chodit do práce. Je ovšem možné, že při tak velkém nárůstu pandemie v posledních dnech, nás takové riziko může potkat také.

Proč to vše píšu, všechna opatření od státu, ministrů a hygieny, směřují k omezování sociálních kontaktů a i naše mateřská škola by měla svým přístupem k tomuto přispět.

Na dny 26. a 27. října vyhlásil ministr školství p Plaga nejdříve tzv. covidové prázdniny, které po spojení s podzimními prázdninami uzavírají provoz škol na celý týden. Nakonec školy zavřely úplně. Nás ne.

Proto apeluji na Vás, naše rodiče, kteří jste např. s dětmi ze ZŠ doma, či do práce nechodíte, pomozte nám omezit sociální kontakty a možné šíření nákazy tím, že by do MŠ docházeli jen ty děti, jejichž rodiče pracují.

Na podzimní prázdniny dle Organizace školního roku, má školka provoz omezen, děti se spojují.

Prosím zvažte své rozhodnutí docházky dětí do MŠ do 2.11.2020.

Pokud dospějete k rozhodnutí po tuto dobu nenavštěvovat s dětmi MŠ, dejte

prosím vědět. Omluvíme Vás.

 

Praha, 15.10.2020                                                 Bc. Helena Petříčková

                                                                                     ředitelka MŠ Sbíhavá