Díky mezinárodnímu grantu společnosti AV MEDIA, a.s.  jsme získali interaktivní tabuli v setu s datovým projektorem za třetinovou cenu.  Grant umožnil zahrnutí moderních technologií do předškolní přípravy a tím pomáhá rozvoji výchovných a výukových metod.
Našim cílem je podpořit děti v rozvoji schopností a celkové připravenosti pro nástup do první třídy.Technologie pomáhá formou výukových aktivit rozvíjet myšlení, cvičí koncentraci. Děti se adaptují na pomůcky, které budou využívat v základním vzdělávání ve škole.

 

A jak pracuje tabule?
Ohromnou předností modelů interaktivních tabulí řady 600 je ovládání pouhým prstem bez nutnosti používat speciální pero. Intuitivnost  těchto SMART Boardů je nepřekonatelná.
Navíc máte lištu se čtyřmi popisovači a houbičkou.Se SMART Boardem se pracuje jako s běžnou tabulí, bez zdržování. S řadou 600 získáváte navíc SMART ozvučení, které učiní výuku opravdu multimediální.

Pojezdový systémumožní vertikální posun celé sestavy. Můžete jednoduše přizpůsobit nastavení vzrůstu dětí, každý si vytáhne tabuli do výšky, jaká mu vyhovuje. Funkce chytrý dotyk – můžete psát prstem, popisovačem, nebo prst pracuje jako myš a na výběr máte i různé barvy. Děti zde mohou pracovat jednak na výukových programech např. z CD kolekce Chytré dítě http://www.jablko.cz/Chytredite/default.htm, které rozvíjí paměť, myšlení, řeč…, nebo přímo na výukových programech na internetu ( až vám budou doma děti říkat, že pitvaly žábu, měli pravdu Úsměv).
Jednotlivé výukové úkoly mohou připravit i paní učitelky.

Na konci roku 2010 jsme pořídili druhou interaktivní tabuli. V červenci 2013 jsme pořídili třetí :)
A neslouží jen na učení, ale přináší i zábavu - více zde